Mzdová akadémia Maxim

Chcete sa prihlásiť na odber legislatívnych noviniek o mzdovej problematike?

Trainings

Maxim Payroll Academy provides legislative trainings in the form of one-day educational activities focused on current legislative changes and their impact on payroll accounting in practice. During the calendar year, we organise trainings focused on the field of employment relations and the field of health and social insurance, trainings on execution deductions from employees’ salaries, trainings on the topic of annual tax clearance from employment income of natural persons and annual accounts in payroll accounting. The training sessions take place in a pleasant environment and allow participants to gain expertise in the field of qualified payroll accounting management and related HR administration in private and state organisations. The training takes place in training rooms equipped with modern training equipment (data projector, projection screen, flip chart). Participants will receive training material with practical exercises at each training session.  The price for training sessions includes training materials, stationery, coffee break (coffee, tea), mineral water, and a hot lunch.

In addition, Maxim Payroll Academy also provides in-house trainings that are custom-made to meet the customer's requirements. The main objective of the legislative trainings is to provide a clear interpretation of legislative changes and their impact on payroll accounting management and processing.

Odmeňovanie za výkon funkcie, podiely na zisku z pohľadu odvodu dane a poistného na ZP a SP

Lektor: Ing. Iveta Matlovičová

O školení:

Mzdová akadémia Maxim vás pozýva na odborné školenie, na ktorom získate komplexné informácie ako postupovať pri zdanení podielov na zisku u zamestnancov, u konateľov a u členov štatutárneho orgánu, aký má dopad na zdaňovanie skutočnosť, že je príjemcom dividendy fyzická osoba s majetkovou účasťou alebo bez majetkovej účasti, ale aj skutočnosť, kde je zdroj vyplatených podielov na zisku. Podiely na zisku (dividenda) sa považujú za osobitný druh príjmu a s týmto peňažným plnení sa mzdové učtárne stretávajú v poslednej dobe čoraz častejšie. Ide o veľmi špecifickú problematiku, v ktorej za posledné obdobie nastali v oblasti zdaňovania a odvodu poistného významné legislatívne zmeny.

Termín: 17.10.2023 | Mzdová akadémia Maxim, Bratislava, Dúbravská cesta 2 (budova Westend Tower)
Účastnícky poplatok: 119 € + DPH (školiaci materiál, písacie potreby, káva/čaj, minerálka, obed)

Podrobný program nájdete TU.

Ročné zúčtovanie preddavkov na daň za rok 2023, uzávierka zdaňovacieho obdobia a legislatívne zmeny od 1.1.2024

Lektor: Ing. Iveta Matlovičová

O školení:

Tak ako každý rok, opäť očakávajú zamestnávateľov povinnosti spojené s vysporiadaním daňovej povinnosti z príjmov zo závislej činnosti zamestnancov, ktoré boli počas roka zdaňované preddavkovým spôsobom. Mzdová akadémia Maxim vás pozýva na odborné školenie, na ktorom získate informácie ako postupovať pri vykonaní ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmu zo závislej činnosti; ako vždy súčasťou tohto školenia bude aj popis povinnosti pri vykonaní ročnej mzdovej uzávierky a legislatívne zmeny v pracovnoprávnej oblasti, v oblasti zdravotného a sociálneho poistenia, a zdaňovania príjmov zo závislej činnosti platné od 1.1.2024.

Počas jediného dňa sa dozviete všetko podstatné, čo potrebuje mzdová učtáreň vedieť na prelome rokov 2023/2024. Každý z účastníkov obdrží mzdový kalendár s pracovnými fondami a praktickú mzdovú kalkulačku s parametrami platnými pre rok 2024. Školenia sa uskutočnia v nižšie uvedených termínoch:

Termín: 21.12.2023 | Bratislava Hotel Loft
Termín: 11.01.2024 | Piešťany Park Hotel
Termín: 12.01.2024 | Bratislava Hotel Loft
Termín: 15.01.2024 | Trnava Aquapark
Termín: 16.01.2024 | Malacky Mestský úrad Malacky (budova Inkubátora)
Termín: 17.01.2024 | Bratislava Hotel Loft
Termín: 18.01.2024 | Trenčín Hotel Magnus
Termín: 22.01.2024 | Košice Hotel Košice
Termín: 23.01.2024 | Banská Bystrica Hotel Lux
Termín: 24.01.2024 | Žilina Hotel Galileo TOP AKCIA!
Termín: 15.02.2024 | Bratislava Hotel Loft
Termín: 22.02.2024 | Bratislava | online (cez aplikáciu Cisco Webex Meetings)

Upozornenie:  V Bratislave je zmena miesta konania školenia - Hotel LOFT. Tento hotel sa nachádza na Štefánikovej ulici č. 4 v blízkosti prezidentského paláca (10 minút od Železničnej stanice). Je tam výborná dostupnosť MHD - zastávka Hodžovo námestie. Parkovanie: priamo v podzemnej garáži hotela (3 €/h), alebo pred hotelom na ulici Spojná podĺž chodníka (1,50 €/h formou SMS správy).